Design thinking – myślenie projektowe w szkole

Z nami najlepiej poznasz design thinking (DT) – metodę tworzenia innowacyjnych rozwiązań – w kontekście szkolnym. DT wywodzi się z biznesu, korzystają z niego takie firmy jak Google czy Facebook, by projektować swoje produkty i usługi. Jednak z powodzeniem można DT wykorzystywać w innych obszarach w edukacji. Jako Fundacja Szkołą z Klasą wprowadzamy ją od lat i przeprowadziliśmy przez proces DT już 1000 szkół.


Decydując się na udział w szkoleniu DT, dowiesz się, jakie kompetencje pozwala rozwijać praca tą metodą oraz jak praktycznie i skutecznie stosować ją w szkole. Chcesz też wiedzieć, dlaczego popełnianie błędów jest wartościowe i jak rozmawiać o tym z uczennicami i uczniami? Dzięki metodzie DT przestaniesz bać się błędów, a nawet je docenisz!


Podczas szkolenia będziemy rozmawiać oraz ćwiczyć. Wiedzę teoretyczną od razu przekujemy w działanie tak, by skutecznie nauczyć się wykorzystywać DT w pracy z uczniami i uczennicami.
W trakcie szkolenia, dowiesz się:
co to jest metoda design thinking?
jaka jest filozofia DT?
jakie są etapy myślenia projektowego wg DT?
jak stworzyć zespół projektowy?
jak wykorzystać DT w codziennej pracy na lekcji (a nawet do zmian w całej szkole!),
jakie są narzędzia i techniki DT rekomendowane przez Fundację Szkoła z Klasą, gotowe do zastosowania w Twojej pracy w szkole.

To szkolenie jest dla…

Na szkolenie zapraszamy radę pedagogiczną każdego typu i poziomu szkoły. Grupa powinna liczyć do 15 osób (liczba osób wynika ze specyfiki warsztatu – jest on bardzo praktyczny, nastawiony na osobiste doświadczenie i Twój rozwój). Jeśli grupa jest większa, możemy przeprowadzić dwa równoległe szkolenia.


Istnieje również możliwość zebrania zainteresowanych osób z kilku szkół i podzielenia kosztów szkolenia między placówki.


Czas trwania

6 godzin dydaktycznych

Lokalizacja warsztatów

Warsztaty odbywają się w zamawiającej szkole lub innym wskazanym przez szkołę miejscu.

Termin warsztatów

Szkolenie zorganizujemy w dogodnym dla Was terminie, jednak prosimy o zgłoszenie się z minimum miesięcznym wyprzedzeniem oraz podanie odpowiadających terminów i preferowanej godziny rozpoczęcia.

Cena

Cena szkolenia wynosi 2500 zł netto. Szkoły uczestniczące w danym roku szkolnym w programach Fundacji Szkoła z Klasą otrzymują 10% zniżki.

Możliwe jest również zamówienie wersji rozszerzonej – szkolenie + 2 godziny konsultacji online, podczas których można będzie omówić planowane lub realizowane metodą DT projekty, zasięgnąć dodatkowych informacji lub przedyskutować wątpliwości.

Cena wersji rozszerzonej – 3200 zł netto.

Jak zamówić warsztat

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W celu potwierdzenia zgłoszenia i ustalenia szczegółów skontaktujemy się z Tobą. Oczekuj mejla od szkolenia@szkolazklasa.org.pl.