Agile w edukacji, czyli zwinna szkoła

Co wspólnego może mieć metoda wymyślona przez programistów z edukacją? Dlaczego warto stosować agile, czyli zwinne podejście, w szkole? Co możesz zyskać i jak ta metoda pracy może usprawnić Twoją pracę i współpracę z innymi?

Na te i wiele innych pytań poznasz odpowiedź na naszym szkoleniu Agile w edukacji, czyli zwinna szkoła. Fundacja Szkoła z Klasą jako pierwsza w Polsce przeniosła te biznesowe doświadczenia na grunt edukacyjny – skorzystaj z wiedzy ekspertów w Twojej szkole!

Metodologia agile pochodzi z biznesu, gdzie odwróciła do góry nogami tradycyjne podejście do projektów i procesów. Stawia bowiem na częstą weryfikację celów, sprawdzanie i testowanie niegotowych produktów (!), ścisłą współpracę i zwiększenie odpowiedzialności zespołu pracującego nad projektem. Na warsztatach doświadczysz, że agile to przede wszystkim ciągłe uczenie się, nastawienie na ludzi oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z niepewnością i zarządzania zmianą.

Podczas szkolenia rozmawiamy i ćwiczymy. A będzie o tym:

  • co to jest metoda agile?
  • jaka jest filozofia agile, czemu tak ważna jest zwinność i elastyczność?
  • jakie są główne zasady organizacji pracy agile?
  • jakie narzędzia oferuje ta metoda?
  • a przede wszystkim – po co to wszystko, czyli jak przełożyć metodę agile na codzienną praktykę szkolną?

To szkolenie jest dla…

Na szkolenie zapraszamy radę pedagogiczną każdego typu i poziomu szkoły. Grupa powinna liczyć do 15 osób (liczba osób wynika ze specyfiki warsztatu – jest on bardzo praktyczny, nastawiony na osobiste doświadczenie i Twój rozwój). Jeśli grupa jest większa, możemy przeprowadzić dwa równoległe szkolenia. 

Istnieje również możliwość zebrania zainteresowanych osób z kilku szkół i podzielenia kosztów szkolenia między placówki.

Czas trwania

6 godzin dydaktycznych

Lokalizacja warsztatów

Warsztaty odbywają się w zamawiającej szkole lub innym wskazanym przez szkołę miejscu.

Termin warsztatów

Szkolenie zorganizujemy w dogodnym dla Was terminie, jednak prosimy o zgłoszenie się z minimum miesięcznym wyprzedzeniem oraz podanie odpowiadających terminów i preferowanej godziny rozpoczęcia.

Cena

Cena szkolenia wynosi 2500 zł netto. Szkoły uczestniczące w danym roku szkolnym w programach Fundacji Szkoła z Klasą otrzymują 10% zniżki.

Możliwe jest również zamówienie wersji rozszerzonej – szkolenie + 2 godziny konsultacji online, podczas których można będzie zasięgnąć dodatkowych informacji lub przedyskutować wątpliwości.

Cena wersji rozszerzonej – 3200 zł netto.

Jak zamówić warsztat

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W celu potwierdzenia zgłoszenia i ustalenia szczegółów skontaktujemy się z Tobą. Oczekuj mejla od szkolenia@szkolazklasa.org.pl