Dobra lekcja cyklem Kolba, czyli uczenie się przez doświadczenie

Co wspólnego ma proces szkoleniowy prowadzony na sali warsztatowej z codzienną pracą nauczyciela i nauczycielki w klasie? Jak zaplanować i zrealizować dobrą lekcję w oparciu o cykl Kolba? Jak ten model wspiera uczenie się?

Cykl Kolba to metoda wykorzystywane w profesjonalnych procesach szkoleniowych, również w uczeniu dorosłych. Korzystają z niej zespoły trenerskie na całym świecie, a jej skuteczność potwierdzona jest wieloma badaniami i analizami.

Fundacja Szkoła z Klasą wszystkie proponowane przez siebie szkolenia dla Was opracowuje bazując na cyklu Kolba. Wiemy, że sprawdza się on na lekcjach przedmiotowych – np. w międzynarodowym zespole opracowaliśmy i przetestowaliśmy narzędzia do planowania i prowadzenia lekcji historii w oparciu o ten model.

Podczas szkolenia rozmawiamy i ćwiczymy. A będzie o tym:

  • co to jest cykl Kolba i dlaczego sprawdza się w uczeniu zarówno dorosłych, jak i dzieci i młodzieży?
  • jakie są i co jest ważne w czterech etapach cyklu Kolba?
  • jak zaplanować i zrealizować lekcję w oparciu o cykl Kolba?
  • jakich narzędzi użyć, aby lekcja służyła nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale była także edukacyjną przygodą?

To szkolenie jest dla…

Na szkolenie zapraszamy radę pedagogiczną każdego typu i poziomu szkoły. Grupa powinna liczyć do 20 osób (liczba osób wynika ze specyfiki warsztatu – jest on bardzo praktyczny, nastawiony na osobiste doświadczenie i Twój rozwój). Jeśli grupa jest większa, możemy przeprowadzić dwa równoległe szkolenia. 

Istnieje również możliwość zebrania zainteresowanych osób z kilku szkół i podzielenia kosztów szkolenia między placówki.

Czas trwania

6 godzin dydaktycznych

Lokalizacja warsztatów

Warsztaty odbywają się w zamawiającej szkole lub innym wskazanym przez szkołę miejscu.

Termin warsztatów

Szkolenie zorganizujemy w dogodnym dla Was terminie, jednak prosimy o zgłoszenie się z minimum miesięcznym wyprzedzeniem oraz podanie odpowiadających terminów i preferowanej godziny rozpoczęcia.

Cena

Cena szkolenia wynosi 2500 zł netto. Szkoły uczestniczące w danym roku szkolnym w programach Fundacji Szkoła z Klasą otrzymują 10% zniżki.

Możliwe jest również zamówienie wersji rozszerzonej – szkolenie + 2 godziny konsultacji online, podczas których można będzie omówić konspekty lekcji opartych o cykl Kolba, zasięgnąć dodatkowych informacji lub przedyskutować wątpliwości.

Cena wersji rozszerzonej – 3200 zł netto.

Jak zamówić warsztat

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W celu potwierdzenia zgłoszenia i ustalenia szczegółów skontaktujemy się z Tobą. Oczekuj mejla od szkolenia@szkolazklasa.org.pl